ObecVikartovce

Veľký úspech našich dievčat vo Svite - 28.10.2023

Mladé hasičky dnes vybojovali tretie miesto na Majstrovstvách SR.
Celkovo sú prvé v 21. ročníku Podtatranskej hasičskej ligy.

V sobotu 28. októbra 2023 sa konali 29. Halové majstrovstvá SR mladých hasičov v športovej hale Iskra Svit. Súťaže sa zúčastnilo 119 päť-členných družstiev. Našu obec reprezentovalo 5 dievčenských družstiev. Dievčatá predviedli bojové výkony v štafete 5x30 m, šikovnosť vo viazaní uzlov a štafete dvojíc. V kategórii dievčat obsadili:

Vikartovce II. - 57. miesto
Vikartovce III. - 55. miesto
Vikartovce IV. - 23. miesto
Vikartovce V. - 34. miesto

Najúspešnejšie obsadenie získali najstaršie dievčatá Vikartovce I., ktoré získali perfektné 3. miesto.

Na Majstrovstvách SR rozhodcovia tradične vyhodnotili najlepšie tímy celej podtatranskej hasičskej ligy,  kde obrovský úspech dosiahli práve naše dievčatá Vikartovce I. - 21. ročník Podtatranskej hasičskej ligy v roku v kategórii dievčat zaslúžene vyhrali.

Družstvo tvorili dievčatá Tatiana Zgeburová, Kristína Šebestová, Viktória Švagerková, Miriam Kesterová a Emma Šebestová.

Víťazstvo si dievčatá zaslúženene vybojovali za celoročnú činnosť plnú tréningov, výborných športových výkonov a dosiahnutých úspechov pod vedením trénera Petra Drevka.