ObecVikartovce

Súťaž o putovný pohár starostu obce Vikartovce

hasičská súťaž

Nedeľa  9. 9. 2012 patrila priaznivcom hasičského športu hornádskeho regiónu - Vikartovciam.

V novovybudovanom areáli dobrovoľného hasičského zboru sa konal štvrtý ročník súťaže hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce Vikartovce . Za hojnej účasti domáceho obyvateľstva sa na predposlednej devätnástej súťaži zaradenej do 18. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy predstavilo 37 hasičských  družstiev. Medzi mužmi najlepší čas dosiahla Spišská Sobota II - 15,86 s. Druhý Gerlachov - minuloročný víťaz bol o 0,32 s pomalší /16,18/. Tretie skončili Kravany s časom 16,33 s. U žien bola najlepšia Štrba s časom 20,91 s, čo je traťový rekord. Druhá bola Spišská Sobota III /22,71/ a tretie Smižany /23,12/. Po druhý krát tu v osobitných kategóriách súťažil i dorast. U chlapcov vyhrala Šuňava s časom 19,83 s a obhájila vlaňajšie prvenstvo. Druhá priečka patrila Spišskému Bystrému /23,68/ a z bronzu sa tešil Spišský Štiavnik /23,70/. Medzi dievčatami zlato právom patrilo Spišskej Sobote /24,06/ pred domácimi Vikartovčankami /30,35/ a Strážami /67,13/.

Po tejto súťaži sa prítomným postupne predstavilo i  jedenásť kolektívov mladých hasičov. V hasičskom útoku s vodou z boja víťazne vyšli dievčatá z Kravian s časom 18,94 s. Cenu za druhé miesto za svoj výkon dostal zmiešaný kolektív zo Štrby /20,33/. Tretie miesto tentoraz patrilo dievčatám z Vikartoviec /23,86/. Víťazom Podtatranskej hasičskej ligy pre rok 2012 sa v kategórii chlapčenských a zmiešaných kolektívov mladých hasičov stala Štrba pred Spišským Bystrým a Vikartovcami. Víťazom dievčenskej kategórie sa stalo Spišské Bystré. Druhé miesto obsadila Spišská Sobota. Tretie skončili Vikartovce.
Dospelých i dorastencov čakala ešte posledná súťaž v nedeľu 16.9.2012 v Gerlachove. Medzi mužmi sa stali istým tohtoročným víťazom Spišská Sobota II, čo potvrdila prvenstvami v desiatich súťažiach. Druhý je Gerlachov a tretie Kravany. U žien sa do čela dostala Štrba s ôsmymi víťazstvami. Druhé sú Smižany /6 prvých miest/ a tretia Šuňava.
Medzi dorastenkami prvá priečka patrí Vikartovciam pred Spišskou Sobotou a Šuňavou. Medzi družstvami boli minimálne bodové rozdiely, o celkovom umiestnení sa rozhodlo až v Gerlachove, kde boli ocenené najlepšie hasičské družstvá 18. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy za rok 2012.

Dátum vloženia: 22. 10. 2016 16:21
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 10. 2016 16:23