Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Vikartovce
ObecVikartovce

Ocenenie žiakov 9. ročníka ZŠ s MŠ Vikartovce

Ocenenie žiakov 9. ročníka ZŠ s MŠ Vikartovce

Jedným z bodov programu na zasadnutí obecného zastupiteľstva dňa 16.6.2023 bolo aj ocenenie žiakov 9. ročníka pri príležitosti ukončenia školského roka 2022/2023.

Hodnotenie žiakov 9. ročníka šk. roka  2022/2023

     Pedagogická rada navrhla na ocenenie najúspešnejších žiakov 9. ročníka Viktóriu Švagerkovú a Jakuba Bajnoka, za najlepšiu športovkyňu Miriam Kesterovú.

Viktória Švagerková

Viktória počas celého štúdia dosahovala vo všetkých predmetoch vynikajúce  výsledky. Jej práca bola cieľavedomá a zodpovedná. Žiačka sa zúčastňovala  mnohých školských a okresných súťaží i olympiád. Svoj talent a záľubu v prednese poézie a prózy viackrát každoročne preukazovala na viacerých súťažiach v rámci školy či okresu. Stala sa úspešnou riešiteľkou olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, dejepisu, matematiky, matematickej pytagoriády i prírodovedného päťboja.

Aktívne sa zapájala do vyučovacieho procesu, do  triednych aj mimovyučovacích činností. Svoj herecký talent vždy rada a ochotne ukázala vo Vianočných akadémiách a na rôznych charitatívnych akciách venovaných deťom a seniorom. Obľúbenou mimoškolskou aktivitou je aj vzdelávanie sa v anglickom jazyku na Štátnej jazykovej škole, či hra na harmonike na Súkromnej umeleckej škole v Poprade. Svoj vzťah k hudbe a tancu rozvíja vo folklórnom súbore Vikartovčan. Voľný čas si vypĺňa aj aktívnou účasťou v Dobrovoľnom hasičskom zbore Vikartovce.  V kolektíve je veľmi obľúbená.

Na základe vynikajúcich výsledkov Testovanie 9 bola prijatá bez prijímacích skúšok na Gymnázium Dominika Tatarku v Poprade, kde od septembra si bude rozširovať svoje vedomosti.

 

Jakub Bajnok

Jakub si počas celej povinnej školskej dochádzky svedomite a príkladne plnil školské povinnosti, dosahoval výborné výsledky vo všetkých predmetoch. Má všeobecný prehľad, dobrú pamäť a dobrý logický úsudok.

Jakub je skromnej, nekonfliktnej, ale i veselej povahy. Svoje pozitívne vlastnosti neprejavuje navonok, ale svojou pracovitosťou, zodpovednosťou, skromnosťou a priateľským duchom si ľahko získava priateľov. Úcta a rešpekt voči pedagógom a dospelým osobám u neho nikdy nechýba. V poslednom období sa zapájal do rôznych športových individuálnych súťaží ako Hornádske hry, Štrbský kamzík. Bol aj členom družstva, ktoré sa zúčastnilo krajského kola „Olympijského odznaku všestrannosti.“  Počas mimoškolských aktivít preukázal svoj herecký talent a zapájal sa do charitatívnej akcie školy Vianočná akadémia.

V budúcnosti by chcel pracovať v oblasti cestovného ruchu, čo naznačuje aj výber štúdia na Obchodnej akadémii v Poprade, odbor cestovný ruch.

              Miriam Kesterová

Miriam je žiačkou 9.A triedy a našu školu reprezentuje najmä vo vytrvalostných atletických behoch. Počas celého štúdia pristupovala aktívne ku všetkým športovým aktivitám na hodinách telesnej a športovej výchovy a taktiež sa ochotne a s radosťou zapájala do všetkých súťaží.   

Našu základnú školu reprezentuje v cezpoľných behoch, v šprinte na 60m, štafete 4x 60m, 800–ke a prekážkových behoch. Na tohtoročných Hornádskych hrách potvrdila svoj športový talent, kde sa umiestnila na krásnom 1. mieste v behu na 1000 m a na 2. mieste v skoku z miesta. Miriam bola aj členkou družstva, ktoré sa zúčastnilo krajského kola „Olympijského odznaku všestrannosti“ a ako jediná žiačka našej školy je držiteľkou strieborného odznaku v tomto projekte. Svoje pohybové nadanie využíva aj vo voľnom čase pri aktívnej účasti v Dobrovoľnom hasičskom zbore Vikartovce.

Miriam je húževnatou športovkyňou a ak sa aj naďalej bude venovať športovým aktivitám s takým zanietením ako doteraz určite bude dosahovať veľmi dobré výsledky aj na vyšších športových úrovniach.

     Našim žiakom želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu a dúfame, že aj naďalej budú pokračovať vo svojich činnostiach a šíriť dobré meno našej školy aj celej obce Vikartovce.

Mgr. Monika Sitiariková

Dátum vloženia: 19. 6. 2023 16:01
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 6. 2023 17:39
Autor: Mgr. Matej Kurilla

Obec

Voľby

Voľby

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Zber odpadu

Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 1
2 3
4 5 6
7 8
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20
21 22
23 24
25 26 27 28 29 30 31

Školská jedáleň

jedalny_listok

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
2
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
1
25 26 27 28 29 30 31

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

V marci prach, istý hrach.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:6:10

Slnko zapadá:17:30

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:148
TÝŽDEŇ:665
CELKOM:1020483

Sviatok

Meniny má Fridrich, Lucius, Teofil, Friderika, Teofila

Zajtra má meniny Radoslav, Radoslava, Fridolín, Koriolán, Radislav, Radovan, Felícia, Fridolína, Radislava

Aktuálne počasie

dnes, utorok 5. 3. 2024
slabý dážď 7 °C 4 °C
streda 6. 3. slabé sneženie 5/0 °C
štvrtok 7. 3. slabé sneženie 2/-1 °C
piatok 8. 3. jasná obloha 7/-2 °C

Ochrana osobných údajov

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Poruchové služby