Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

O nás

Erb_Vikartovce     Radi by sme Vám priblížili krásu obce nachádzajúcu sa v Nízkych Tatrách, ako aj život typický pre našu obec. Prostredníctvom stránky sa budeme snažiť vždy informovať o aktualitách, zaujímavostiach a všeobecne o dianí v obci. Už v zárodkoch tvorby stránky sme si povedali, že bude objektívna z každej strany. Uvedomujeme si, že je to pre nás výzva, ale stránka má za úlohu dopomôcť k lepšiemu životu v našej obci. Veríme, že s Vašou pomocou, trpezlivosťou a rozvahou vyriešime nejeden problém a posnažime sa posilniť už i tak dobré medziľudské vzťahy.

  

     Akékoľvek pripomienky, námety, prípadne kritiku či milé slovo uvítame na našich mailových adresách alebo vo fóre.

 

Poloha obce

     Obec sa nachádza v severovýchodnej časti Nízkych Tatier, z juhu obkolesená výbežkami Prednej hole, ktorá je najvýznamnejšou vetvou Kráľovej hole. Na druhej strane Kozie chrbáty, ktorých najvyšším vrchom je Kozí kameň - nadmorská výška 1255,3 m. Členitý povrch chotára je z veľkej časti zalesnený a ponúka široké možnosti peších letných a zimných túr.  

     Vikartovce sú vzdialené 15 km od najbližšieho okresného mesta Poprad, patria do Podtatranského regiónu spoločne so susediacimi obcami Liptovská TepličkaKravany.

 

Mapa